Uskallamme väittää, että Rolls on Suomen reiluin vaihtoehto niin asiakkaalle kuin Rolls-yrittäjälle. Olemme kotimainen pikaruokaketju, jolla on yli sata toimipistettä ympäri Suomen.

Tarinamme

Rolls sai alkunsa Seinäjoella elokuussa vuonna 1988. Silloin Kauppakadulle avattiin ensimmäinen yrityksen nimeä kantava grilli, jossa kaikki tehtiin itse, aivan kuten perinteisessä grillikioskissa kuuluukin. Pihvit leivottiin käsin, majoneesit ja kastikkeet sekoitettiin tehosekoittimella sekä vihannekset ja sämpylät leikattiin paikan päällä. Rollsissa palveltiin välillä jopa aamuyön tunneille asti ja pian ajatukset laajenemisesta heräsivät.

Kolme vuosikymmentä ja sata ravintolaa myöhemmin, sama reilu asenne ohjaa yrityksen toimintaa. Matkan alkutaipaleella kehitetyt hampurilaiset ovat yhä listamme suosikkeja, sekä aivan jokainen annos valmistetaan pohjalaiseen tapaan: koosta, mausta ja raaka-aineista tinkimättä. Laadun takeena Rollsin palveluita ja hampurilaisia koristaa Avainlippu.

Rolls. Kaikin puolin reilu.

Tiimimme

Arto Virtakari

toimitusjohtaja
arto.virtakari@rolls.fi
p. +358 400 650 789

Jouko Huumo

ketjujohtaja (franchising-tiedustelut)
jouko.huumo@rolls.fi
p. +358 505 748 833

Soile Ojala

tuotepäällikkö
soile.ojala@rolls.fi
p. +358 405 873 661

Tiina Huumo

asiakaspalvelupäällikkö
tiina.huumo@rolls.fi
p. +358 400 706 288

Tommi Oksanen

hallintopäällikkö
tommi.oksanen@rolls.fi
p. +358 440 651 370

Rolls Markkinointi

Ghocon
markkinointi@rolls.fi
p. +358 50 539 5009