Uskallamme väittää, että Rolls on Suomen reiluin vaihtoehto niin asiakkaalle kuin Rolls-yrittäjälle. Olemme kotimainen pikaruokaketju, jolla on yli sata toimipistettä ympäri Suomen.

Ensimmäinen Rolls perustettiin 1988. Seinäjoella perustettu yritys toimii franchising-periaatteella, ja viime vuonna ylitimme 100 toimipisteen rajan. Rollsin MaMat, PaPat ja BaByt ovat saaneet vuosien varrella rinnalleen paljon lisää tuotteita. 
Jo kolmekymmenvuotisen taipaleen ajan meitä ovat ohjanneet kulmakivet reiluus, kotimaisuus, yrittäjyys ja laatu. Tuotteita ja yhteistyökumppaneita valitessamme priorisoimme aina kotimaiset tuotteet ja palvelut. Hampurilaistuotteillemme ja palvelullemme on myönnetty kotimaisuudesta kertova Avainlippu. Olemme siellä missä sinä liikut – matkasi varrella.

Tiimimme

Arto Virtakari

toimitusjohtaja
arto.virtakari@rolls.fi
p. +358 400 650 789

Jouko Huumo

ketjujohtaja (franchising-tiedustelut)
jouko.huumo@rolls.fi
p. +358 505 748 833

Soile Ojala

tuotepäällikkö
soile.ojala@rolls.fi
p. +358 405 873 661

Tiina Huumo

asiakaspalvelupäällikkö
tiina.huumo@rolls.fi
p. +358 400 706 288

Tommi Oksanen

hallintopäällikkö
tommi.oksanen@rolls.fi
p. +358 440 651 370

Rolls Markkinointi

Ghocon
markkinointi@rolls.fi
p. +358 50 539 5009