Dipit

Dipit 1,00€

Vaihtoehdot: Rolls, Valkosipuli, Mangoraja, Remoulade, Barbeque, Real-majoneesi, Savupaprika, Vegan-valkosipuli

Osasto:

Ravintoarvot & Allergeenit

DIPIT

ArvotEnergia (Kj)Energia (kcal)Proteiini (g)Rasva (g)Hiilihydraatti (g)Sokeri (g)Suola (g)Kuitu (g)    Allergeenit
DIPITper annosper annosper annosper annosper annosper annosper annosper annosLaktoosiKanan- munaGluteeniMaito prot.SoijaSinappiSeesamin- siemenKalium- disulfiittiSelleriPähkinä
Kala/ äyriäiset
ROLLS1072,5260,50,726,64,74,20,50,0-+---+-----
REMOULADE1200,0290,00,430,05,04,40,50,0-+---+-----
MANGORAJA1200,0290,00,430,05,04,40,50,0-+---+-----
VALKOSIPULI1125,0275,00,629,03,20,80,60,0++-+-+-----
SAVU-PAPRIKA1400,0325,00,537,50,90,70,40,0-+---+-----
REAL MAJONEESI1493,0357,00,639,50,70,70,60,0-+---------
BARBEQUE420,5100,50,50,124,021,51,00,0-----+--+--
VEGAN-VALKOSIPULI967,0235,00,324,92,41,30,70,0-----+-----

Muistathan tarkistaa allergeenit aina myös ravintolassa asioidessasi.